St | Herb Doğal Göğüs ve Güzellik Ürünleri

Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Tarihçe

Tayland’da yerel bölge insanları Pueraria Mirifica’yı 100 seneden daha fazla zamandan beri bilhassa insanı yenileyen kalitesinden dolayı kullanmaktadırlar. Pueraria Mirifica’nın insanı yenileyici özelliklerine olan inanç bir nesilden ötekine geçmektedir ve bu bir süre önce Luang Anusan Suntara'nın yapmış olduğu nesriyat ile gösterilmiştir.
Mayıs 1931 de Luang Anusan Suntara Kwao Krua konusunda Pueraria Mirifica’nın kullanılarak halk ilaçları hazırlanmasının değişik yönlerini anlatan ve ilacın yenileyici gücünün bulunduğunu iddia eden bir kitapçık yayınlamıştır. Bu kitapçıkta Pueraria Mirifica'nın aşağıda belirtilen özelliklere sahip olduğu belirtilmiştir. 

  • Yaşla oluşmuş kırışık derilerin düzelmesine yardımcı olur.
  • Ağarmış saçları koyulaştırır ve saç çoğalmasını sağlar.
  • Gözde katarak problemini kaldırır.
  • Hafıza eksikliğini düzeltir.
  • Enerji ve gücü arttırarak vücut hareketlerinde artan bir refleks sağlar.
  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • İştahı arttırır ve uyku problemlerini önler.

1932 Siam derneği mecmuasının Bitki Bölümü Başkanı R. A.F .C Kerr bilimsel camianın ilgisini eskiden yanlışlıkla Butea Superba olarak tanımlanan Kwao Krua bitkisinin yumrulu köklerinin yenileştirici bir ilaç gibi anlaşılması üzerine çekmiştir.Dr. Kerr bu bitkinin yenileştirici değerlerinin uluslarası olarak bilinmesini sağlamıştır.Daha sonra bu bitkiden kuvvetli bir fito-estrojen ayrıştırılmıştır. Bu ayrışık bu bitki için özeldir ve bitkinin 1952’de Pueraria Mirifica olarak tanımlanmasını sağlamıştır. Pueraria Mirifica yaşlı erkek ve kadınlara bir “gençlik çeşmesi” olarak yardım eder. 

Kaynak: Tıbbi Bitki Araştırma Enstitüsü Tıbbi Araştırma Bölümü Sağlık Bakanlığı Tayland
(Source: Medicinal Plant Research Institute, Department of Medical Sciences, Ministry of Public Health, Thailand; July 2000)

Sayfayı Paylaş