St | Herb Doğal Göğüs ve Güzellik Ürünleri

Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Uygulamalar

Pueraria Mirifica uzun zamandır geleneksel olarak ağzından alınan haplar (tabletler) şeklinde hazırlanmaktadır. Hali hazırda kurutulmuş kökler ince olarak öğütülüp ve bazen diğer nebati ilaçlarla karıştırılarak kapsül haline getirilmekte ve gıda takviyesi olarak pazarlanmaktadır. Aynı zamanda bazı dağıtıcılar kapsülleri kök özlerinden hazırlanmaktadırlar.

Pueraria Mirifica öz halinde daha kısa bir süre önce tanıtılmıştır. Modern ekstraksiyon (özünü alma) teknikleri ile kurumuş köklerden alınan özler standardize edilerek toz veya eriyik halinde elde edilmiştir. Bu özlerin eriyikleri kozmetik endüstrisi tarafından meme kremi, göz jeli ve deri nemlendiricileri için de kullanılmaktadır. Özün toz haline getirilmiş şekli ise geleneksel metotlara benzer şekilde günlük diyete ilave olarak kullanılmaktadır ve kullanılan standartlaşmanın verdiği avantaj ile daha fazla değişmezliğe sahip bulunmaktadır.

Pueraria Mirifica gıda takviyesi olarak kullanıldığı zaman içinde bulunan fito-estrojenler estrojen seviyesindeki eksiklikleri ve yaşlanma nedeni ile ortaya çıkan belirtileri doğal olarak ortadan kaldırılır. Bu belirtiler, sarkmış memeler, deride kırışıklıklar, kemiklerde mineral yoğunluk azalması ve saçların ağarması gibi değişiklikler olabilir. Bu yaşlanma bulgu ve belirtileri bir dereceye kadar geri çevrilebilir. Pueraria Mirifica tropikal (krem veya solüsyon) olarak deriye sürülerek kullanılırsa sadece bu kullanılan bölgeler üzerinde yararlı olur.

Pueraria Mirifica’nın değişik formları ve preparatları kadınların sağlıklarının korunmasında ve güzelliklerinin arttırılmasında veya Puerarai Mirificanın birçok kozmetik (güzelleştirirci)amaçla kullanılmasında daha etkin ve daha ucuz alternatifler sağlar.

Pueraria Mirifica’nın özünün deri için hazırlanmış preparatlarının güvenirliği ve etkinliği ile ilgili olarak insanlarda ve değişik hayvan türleri üzerinde Standard dermal (deri) toksisitesi (zararlılık) testleri yapılmış ve herhangi bir toksisite gözlenmemiştir. Daha fazla olarak meme kreminin etkinliği kısa bir süre önce büyük sayıda gönüllü insanlar üzerinde de incelenmiştir.

Kaynak: Tıbbi bitkiler araştırma Enstrtusu, tıbbi bilimler bölümü, sağlık bakanlığı, Tayland, Temmuz 2000 
(Source:Medical Plant Research Institute, Department of Medical Sciences, Ministry of Public Health, Thailand, July 2000)

Sayfayı Paylaş